BZV49-C43,115 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    BZV49-C43,115
  • Описание
    Philips Semiconductors BZV49-C43,115 Product Category: Zener Diodes RoHS: yes Zener Voltage: 43 V Voltage Tolerance: 5 % Voltage Temperature Coefficient: 41.2 mV/k Power Dissipation: 1 W Maximum Reverse Leakage Current: 0.05 uA Maximum Zener Impedance: 150 Ohms Maximum Operating Temperature: + 150 C Mounting Style: SMD/SMT Package / Case: SOT-89 Configuration: Single Dual Anode Minimum Operating Temperature: - 65 C Factory Pack Quantity: 1000 Part # Aliases: BZV49-C43 T/R